Jesteś studentką co najmniej drugiego roku kierunku związanego z ICT*? Chcesz zdobyć stypendium, referencje, nowe umiejętności i wiedzę, a przy okazji zarobić? Zgłoś się do projektu Klub Cyfrowych Możliwości (KCM)!
To projekt realizowany wspólnie przez NASK i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. Łączy nowe technologie, edukację i… siłę dziewczyn. A do tego daje konkret: stypendium, doświadczenie, referencje i możliwość realnego wpływu.
Ponad 5000 zł – tyle może wynosić roczne stypendium dla uczestniczek, które przejdą szkolenie i poprowadzą zajęcia w ramach KCM. Ruszyła właśnie rekrutacja dla studentek kierunków związanych z ICT – czyli z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.
Pierwszy krok? Wypełnij prosty formularz na stronie: klubcyfrowychmozliwosci.pl.
W projekcie stawiamy na zasadę „dziewczyny uczą dziewczyny” – bo nic tak nie inspiruje, jak przykład kogoś, kto jest blisko. Studentki, które dołączą do KCM, po przeszkoleniu staną się edukatorkami i poprowadzą warsztaty dla uczniów i uczennic klas IV–VIII. Będą opowiadać o sztucznej inteligencji, uczyć kodowania, wprowadzać w świat robotyki i pokazywać, jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci. To świetna okazja, by dzielić się swoją pasją, zdobyć doświadczenie i realnie wpływać na przyszłość cyfrowego świata!
Nowe technologie. Stare schematy. Czas to zmienić
– W tym projekcie zależy nam na promowaniu wzorów do naśladowania. Chcemy zachęcać dziewczęta w wieku szkolnym do związania swojej przyszłości edukacyjnej i zawodowej z ICT, ale także wspierać rozwój młodych kobiet – studentek, które już dokonały takiego wyboru – mówi Przemysław Kuna, zastępca dyrektora NASK ds. Projektów Infrastrukturalnych i Edukacyjnych.
Przez najbliższe cztery lata w szkołach podstawowych w całej Polsce będą odbywać się warsztaty z nowych technologii i kompetencji cyfrowych. Bezpłatne, dostępne, prowadzone nowoczesnymi metodami – dla uczniów i uczennic z klas IV–VIII.
60% uczestników będą stanowić dziewczęta. Taki udział to nie statystyka, a wyraźny sygnał: miejsce w świecie nowych technologii jest dla wszystkich.
Zajęcia poprowadzą studentki kierunków związanych z ICT z całego kraju. Warsztaty będą realizowane w formule czterodniowej – podczas wakacji i ferii – oraz jednodniowej, w październiku. Pierwsze grupy ruszają już tego lata.
Jesteś wzorem! Uwierz w to i zdobądź stypendium!
Rekrutacja ruszyła 1 kwietnia (i to nie jest prima aprilis!) – szukamy studentek gotowych dzielić się swoją wiedzą i inspirować innych.
Nie zwlekaj – wejdź na klubcyfrowychmozliwosci.pl i zgłoś się przez prosty formularz online.
W kolejnym kroku organizatorzy skontaktują się z każdą osobą, która wypełni formularz. Podczas rozmowy rekrutacyjnej odbędzie się weryfikacja, a osoby zakwalifikowane zostaną zaproszone na bezpłatne szkolenie. To na nim uczestniczki zdobędą wiedzę, umiejętności i uprawnienia potrzebne do prowadzenia zajęć dla uczennic i uczniów – z zakresu programowania, robotyki, sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa w sieci.
Więcej informacji o projekcie na klubcyfrowychmozliwosci.pl
Masz pytania? Pisz na kcm@nask.pl
Jesteś wzorem! Uwierz w to i zdobądź stypendium! Zgłoś się do projektu Klub Cyfrowych Możliwości już dziś!
Przasnysz, Tuszyn, Skrzynno, Witów-Kolonia, Wilczkowice i Szczawin – to tutaj już w te wakacje zawita Klub Cyfrowych Możliwości! Właśnie ruszyły zapisy na bezpłatne półkolonie dla dzieci!
Kobiety w sektorze ICT, czyli technologii informacyjno-komunikacyjnych, wciąż stanowią mniejszość, mimo że to dynamicznie rozwijająca się branża. Jak odwrócić ten trend? W projekcie Klub Cyfrowych Możliwości (KCM) stawiamy na kompetencje cyfrowe, przełamujemy stereotypy i inspirujemy – już od najmłodszych lat!
„Droga ku cyfrowej dekadzie” to unijny plan na przyszłość, w której każdy obywatel Europy ma dostęp do nowoczesnych technologii, cyfrowych usług i edukacji. Jedną z odpowiedzi na zawarte w dokumencie cele jest projekt Klub Cyfrowych Możliwości, w ramach którego dzieci – zwłaszcza dziewczęta z mniejszych miejscowości – mogą zdobywać kompetencje przyszłości.